social code mobile

social media desc

записатися онлайн

графік + консультації

time

Консультації:
+38 067 771 33 10
+38 073 771 33 10

time

Графік роботи:
Пн.-Сб.: 10:00 - 20:00,
Нд.: за домовленістю

записатися онлайн mobile

Терапевтична стоматологія

Сучасне терапевтичне лікування зубів - це цілий комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту і інших хвороб порожнини рота, а також на відновлення природної анатомічної форми зубного ряду. При необхідності здійснюється видалення нерва, чищення інфікованих каналів і їх подальше пломбування, що дозволяє відтворити первинну форму зуба.

  1. Лікування карієсу
  2. Лікування пульпіту
  3. Лікування періодонтиту
  4. Постендодонтичне відновлення
  5. Лікування ясен

1. Лікування карієсу

Карієс - патологічний процес поступового руйнування твердих тканин зуба - емалі і дентину. Це підступне захворювання, яке може привести до втрати зуба.

Спочатку на поверхні зуба утворюється пляма світлішого кольору, ніж основний колір емалі. Це так званий карієс у стадії плями (початковий). На цій стадії больові відчуття не проявляються. Лікування карієсу у стадії плями включає ремінералізацію зубів.

При розвитку захворювання утворюється поверхневий карієс - утворення темної пігментації і розм'якшення емалі зуба. Лікування карієсу зуба на цій стадії окрім ремінералізації може включати ретельнішу обробку з подальшим пломбуванням.

При прогресі хвороби швидкість руйнування зуба збільшується і розвивається середній і глибокий карієс - ураження емалі і дентину зуба з подальшим утворенням великої каріозної порожнини.

Лікування карієсу на середній і глибокій стадії включає:

  • ретельне видалення інфікованих тканин зуба для відвертання подальшого запального процесу;
  • медикаментозну обробку зуба;
  • пломбування (пошарове нанесення пломбувального матеріалу або виготовлення вкладки), де встановленій пломбі надається правильна анатомічна форма.

Лікування карієсу необхідно починати на ранніх стадіях його розвитку. Тому рекомендується регулярно - не рідше двох раз на рік - проводити огляд зубів у стоматолога з метою визначення наявності карієсу.

2. Лікування пульпіту

Трохи знайдеться щасливчиків, хто на власному досвіді не випробував зубний біль. Найбільш частою причиною появи гострого зубного болю є пульпіт.

Пульпіт - запалення пульпи зуба, або, як її ще часто називають - зубного нерва. Пульпа зуба є м'якою тканиною (нервовий пучок), що знаходиться усередині порожнини зуба. Пульпа зуба полягає, в основному, з нервових волокон і кровоносних судин. У здоровому зубі пульпа практично не видає своєї присутності, але варто їй запалитися і людина готова "лізти на стіну" від нестерпного зубного болю. Саме з цієї причини лікування пульпіту, в першу чергу, спрямована на усунення больових симптомів. Пульпіт може розвинутися внаслідок глибокого карієсу, травми зуба, хімічної або температурної дії. Також причиною пульпіту може бути пов'язано з поширенням інфекції гематогенним шляхом з потоком крові при деяких захворюваннях. Ускладнення при лікуванні карієсу також можуть спровокувати пульпіт. Основним симптомом гострого пульпіту є виникнення мимовільного болю, особливо вночі. Болі можуть бути нападоподібні, локалізованими в одному зубі. Холодне тільки посилює інтенсивність болю. Біль при запаленні може віддавати у вухо, скроню, шию. Може виникнути відчуття болю навіть на протилежній щелепі. При хронічному пульпіті періодично турбують не різкі мимовільні болі, і слабкі болі після їди і гарячого, холодного. Лікування пульпіту спрямоване як на зняття больового синдрому, так і на усунення самої причини болю - а саме видаленні запаленої пульпи.При лікуванні пульпіту стоматологічні маніпуляції спрямовані на усунення запалення в пульпі. У стоматології існує два методи лікування пульпіту: біологічний (консервативний) і хірургічний.

Консервативне лікування пульпіту передбачає збереження усій або частини життєздатної пульпи. Але варто відмітити, що консервативний метод лікування пульпіту доцільний тільки при оборотних запальних явищах в пульпі зуба.

Біологічний метод лікування пульпіту. Цей метод лікування застосовується при травматичному пульпіті, а також при випадковому розтині пульпи при лікуванні глибокого карієсу. При біологічному лікуванні пульпіту застосовуються антисептичні засоби, якими ретельно обробляється розкрита пульпа. Потім на розкриту ділянку пульпи накладається біологічна пов'язка (прокладення) на основі трикальційфосфата або групи МТА. І вже після цього на зуб наноситься пломба. Біологічний метод лікування пульпіту здатний усунути запалення пульпи, проте для контролю слід раз на рік робити контрольні рентгенівські знімки пролікованого зуба.

Хірургічний метод лікування пульпіту грунтований на повному видаленні (экстирпації) пульпи з подальшим пломбуванням кореневих каналів зуба.

Хірургічний метод найчастіше застосовується в клінічній практиці для лікування як гострого, так і хронічного пульпіту. Цей метод складається з декількох етапів.Вітальний метод лікування пульпіту - без використання миш'яку, нерв віддаляється під анестезією.

Під місцевою анестезією віддаляються каріозні тканини і розкривається порожнина зуба. Потім робиться видалення запаленої інфікованої пульпи. Кореневі канали зуба ретельно обробляються спеціальними (эндодонтическими) інструментами з метою видалення залишків пульпи і зняття шару інфікованих тканин з внутрішньої поверхні кореневих каналів. В процесі механічної обробки канали зуба багаторазово промиваються розчинами антисептиків (хлоргексидин, гіпохлорит натрію та ін.). Особливо це важливо при лікуванні пульпіту, коли відбувається некроз пульпи і інфікування кореня зуба.Лікування пульпіту нерідко проводиться з попереднім тимчасовим пломбуванням кореневих каналів протизапальними антисептичними пастами. І тільки потім корені зуба остаточно пломбують.Завершальний етап лікування пульпіту - пломбування кореневих каналів зуба. Сучасні методи лікування пульпіту забезпечують як повноцінну обробку кореневих каналів зуба, так і подальше герметичне пломбування (обтурацію). Одним з найбільш частих ускладнень пульпіту є періодонтит. Інфекція, яка знаходиться в запаленій пульпі, повільно проникає за межі зуба і викликає запалення оточуючих корень зуба тканин - розвивається періодонтит. Періодонтит небезпечний тим, що при цьому захворюванні відбувається поступове руйнування кісткової тканини біля коренів зуба.

Ендодонтія – напрямок, що вивчає методи і принципи безболісного лікування кореневих каналів зубів.

Ендодонтія за останні декілька років активно розвивається і дає прекрасні результати. Грамотне лікування кореневих каналів – це дуже відповідальне завдання, адже безпосередньо від якості лікування кореневих каналів залежить збереження зуба.

Кращий зуб – свій зуб!

3. Лікування періодонтиту

Періодонтит - це важке ускладнення карієсу, при якому відбувається запалення періодонта (сполучної тканини між зубом і його кістковим ложем). Це захворювання супроводжується набряком, болем, що посилюється від гарячого і механічних дій.

Першим етапом лікування періодонтиту є механічна обробка зуба і очищення каналів (інфіковані тканини зуба видаляються). Потім очищені канали дезинфікують і, в міру необхідності, вводять лікарські засоби. Завершальний етап лікування періодонтиту включає ретельне пломбування каналів, а так само відновлення форми і функції зуба за допомогою пломбувальних матеріалів.

Якщо періодонтит не лікувати вчасно, то це може привести до серйозних наслідків і навіть до видалення зуба і подальшого протезування.

Лікування кореневих каналів є безболісною процедурою, яка може при певному діагнозі проводитись в одне відвідування і передбачає виконання всіх необхідних етапів. Кожен етап ендодонтичного лікування (медикаментозна обробка, стерилізація, пломбування) є дуже важливими. Тільки досконале виконання дає хороший прогнозований результат.

Для контролю лікування робимо прицільний рентгенівський знімок за допомогою радіовізіографа Fona intraoral XDS-XDG

Визначаємо кількість кореневих каналів, їх стан і довжину. Довжину кореневих каналів визначаємо апекс локатором

Інструментальна обробка кореневих каналів. Основна задача – ретельно очистити канал і надати йому конусної форми (це дає можливість запломбувати його максимально герметично). Проводиться спеціальними ротаційними нікель-титановими інструментами (Pro-file, Soco Files System,Protaper)

Також є методика одного файла системи Reciproc, що приводиться в дію за допомогою ендодонтичного наконечника

Медикаментозна обробка, стерилізація. На цьому етапі використовуються спеціальні антисептичні речовини (гіпохлорид, хлоргексидин, лимонна кислота, EDTE), які повністю вимивають кореневі канали – максимально знищують бактерії, досягаючи стерильності й виключаючи рецидив запалення даного зуба. Для підвищення антибактеріального ефекту використовується ультразвук EMS.

Пломбування кореневих каналів. На цьому етапі ми використовуємо систему трьохвимірного пломбування кореневих каналів розігрітою гутаперчею. Цей метод дозволяє нам запломбувати як основний канал, так і його розгалуження. Таке пломбування є надійним і довготривалим. Ми працюємо цим методом більше п’яти років та задоволені результатами, які спостерігаємо в динаміці з часом.

Грамотне ендодонтичне лікування – це збереження Вашого зуба, здоров’я та Ваших коштів. Воно не може бути дешевим, проте втрата зуба або імплантація будуть об’єктивно дорожчими.

4. Постендодонтичне відновлення

Після лікування необхідно закрити доступ в систему кореневих каналів, ми це робимо за допомогою склоіономерних цементів і скловолоконних штифтів (Luxa-Core, Jen-Duo Cem). Від правильного ендодонтичного лікування залежить успіх реставраційних робіт. Необхідно добре розуміти, що без відновлення верхньої частини зуба лікування кореневих каналів не ефективне!

Використовувані нами методи лікування і професіоналізм лікарів дозволяють врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба, серйозних захворювань м'яких і кісткових тканин.

Якщо пломби чи реставрації можна замінити ще більш досконалими конструкціями (вкладками, вінірами, напівкоронками), ми розповімо Вам про їхні переваги і з задоволенням виконаємо цю роботу для Вас. Корисно для Вас буде ознайомитися з первагами та недоліками пломбування зубів та використання вкладок.

Більш детально про всі види ортопедичних конструкцій (протезування) читайте в розділі «Ортопедична стоматологія».

Нагадуємо, що хворобу краще запобігти! Для цього необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота, а так само робити професійну гігієну зубів. Не забувайте регулярно відвідувати стоматолога для своєчасного виявлення захворювань.

5. Лікування ясен

Створення естетичної та привабливої посмішки – одне з основних завдань сучасної стоматології. Проте здорова та приваблива посмішка це не лише білосніжні зуби, а й рожеві ясна, або як говорять стоматологи – «біло-рожева естетика», якою займається пародонтологія. Якщо досягти «білої естетики» відносно легко за допомогою відбілювання, пломб, вінірів чи коронок, то «рожева естетика» – це результат здорової ротової порожнини та правильного догляду за нею. Якщо знехтувати профілактикою запалення ясен, то ефективне лікування пародонтозу можливе лише за допомогою сучасних технологій. Запалення ясен не зважає на вік. Від нього страждають як молодші так і старші пацієнти.

Гінгівіт, пародонтит, пародонтоз – найчастіші захворювання ясен. Це неприємні та, на жаль, незворотні хвороби, що уражають тканину в якій знаходяться зуби. Для них є притаманними кровоточивість ясен, підвищена чутливість зубів, їх хиткість, неприємний запах з ротової порожнини. Задавнені та непроліковані форми призводять до множинної втрати зубів. Щоб уникнути цього, важливо якнайшвидше діагностувати проблему та розпочати працю над зменшенням її симптомів.

Метою пародонтології загалом та лікування захворювань ясен зокрема, є призупинення запального та дистрофічного процесів, в тому числі і лікування пародонтозу.

Для цього необхідно:

  1. нормалізувати гормональний баланс в організмі та мінеральний обмін речовин, які регулюють стан кісткової системи організму;
  2. усунути карієс, який є місцевим фактором інфекції. Замінити «старі» неякісні пломби з навислими краями, які стимулюють накопичення нальоту й травматизації. Замінити неякісні коронки.
  3. Втрачені зуби потрібно замістити ортопедичними конструкціями, які підбирає лікар відповідно до клінічної ситуації.
  4. Якщо захворювання зумовило зміщення зубів, необхідно попередньо нормалізувати прикус, а опісля протезувати беззубі ділянки.
  5. Рухомі зуби потрібно шинувати, тобто укріпити в один блок.
  6. Для того, щоб виявити рівень кісткової тканини, лікар оцінює панорамний знімок;
  7. усунути місцеві фактори ризику. А саме – здійснити корекцію коротких чи неправильно прикріплених вуздечок губ і язика. Поглибити мілкий присінок ротової порожнини.

Виявити перші ознаки пародонтиту можна самостійно. Ними є:

  1. кровоточивість ясен (під час чищення зубів щіткою чи зубною ниткою
  2. неприємний запах з ротової порожнини
  3. рухомість зубів
  4. свербіння ясен
  5. підвищена чутливість зубів до холодного

Якщо ви виявили у себе один або декілька симптомів – слід не зволікати й негайно звернутися до спеціаліста. Часто люди нехтують першими ознаками та звертаються по допомогу аж на 2-3 ступені захворювання, коли через загострення процесу відбуваються масивні руйнування кісткової тканини.

Тому найкращою порадою є не втрачати час, а записатися на профілактичний огляд до спеціаліста, який найкраще проходити двічі на рік. Це допоможе вчасно виявити захворювання та зберегти Ваші зуби та ясна здоровими.

Вчасна та якісна профілактика – найпростіший шлях до здорових зубів! Створити ідеальну посмішку вам допоможуть професіонали нашої клінікі .

No Comments Yet.