записатися онлайн mobile

Дитяча стоматологія у Бучі

Відвідування дитячого стоматолога - це справжній виклик і для малих пацієнтів, і для їх батьків. Наші лікарі добре про це знають. Тому кожен дитячий лікар нашої клініки не тільки лікар, але ще й педагог-психолог. Саме таке поєднання в більшості випадків робить лікування комфортним для маленьких пацієнтів.

 1. ФІЛОСОФІЯ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ
 2. ПЕРШИЙ ВІЗИТ
 3. ПРОФІЛАКТИКА
 4. ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ ТА ЙОГО УСКЛАДНЕНЬ
 5. РЕСТАВРАЦІЯ ТОТАЛЬНО ЗРУЙНОВАНИХ ЗУБІВ

1.ФІЛОСОФІЯ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ.

Незважаючи на те, що "Phoenix " сімейна клініка, Ми відносимося до тимчасових зубів з такою самою турботою, як і до постійних, та робимо все можливе, щоб зберегти молочні зуби до їх фізіологічної зміни.

Ми використовуємо найсучасніші та прогнозовані методи лікування в дитячій стоматології

Ми не сріблимо зуби, не використовуємо токсичних препаратів на основі формальдегіду, лікуємо із використанням знеболення та ізоляції системою раббердам, відновлюємо молочні та постійні зуби за допомогою фотополімерних матеріалів або коронок.

Індивідуальний підхід до кожної дитини

До кожного маленького пацієнта ми підходимо індивідуально та знаходимо оптимальне рішення стоматологічних проблем, яке підійде саме Вашій сім’ї та Вашій дитині. При цьому ми дотримуємося принципу мінімальної інвазивності та максимальної ефективності лікування. Ми не призначаємо зайвих процедур и так само, як і Ви, зацікавлені в тому, щоб пролікувавши зуб один раз, не доводилося переліковувати його знов и знов.

Європейські протоколи лікування і профілактики

Для нас важливо зберегти зуби дитини здоровими! Ми оцінюємо ризик виникнення карієсу у кожної дитини відповідно європейським протоколам CAMBRA та підбираємо індивідуальну профілактичну програму, яка включає в себе інструктаж по гігієні з підбором індивідуальних засобів та рекомендації  відносно корекції дієти. Також ми визначаємо необхідність обстеження у суміжних спеціалістів та підбираємо індивідуальний графік проведення професіональної гігієни та ремінералізації зубів Вашої дитини.

Відновлення тимчасових зубі

 Наші лікарі спеціалізуються в галузі естетики дитячої посмішки, тому ми можемо запропонувати Вам різні варіанти відновлення сильно зруйнованих зубів у дітей, такі як реставрації та коронки, а також протезування відсутніх зубів незнімними дитячими протезами. Завдяки багаторічному досвіду та використанню сучасних методик відновлення тимчасових зубів ми можемо сміливо говорити про те, що штучні зуби при правильному догляді можуть прослужити дитині до їхньої фізіологічної зміни на постійні.

Можливість лікування дітей любого віку без наркозу

Ми готові надати якісну стоматологічну допомогу дітям любого віку. При цьому ми не наполягаємо на лікуванні дитини в наркозі тільки тому, що вона маленька. Ми вважаємо, що до того як призначати лікування у медикаментозному сні варто оцінити об’єм роботи та особливості дитини і докласти зусиль та спробувати провести лікування звичайним способом. Ми враховуємо психоемоційні особливості дитячого віку та в зрозумілій для дитини ігровій формі адаптуємо малюків до стоматологічного лікування. Іноді нам на допомогу приходить заспокійлива седація закисом азоту (звеселяючий газ), як найбезпечніший із всіх видів легкої седації, які застосовуються в медицині.

Лікування в медикаментозному сні

В той же час ми можемо запропонувати Вам і лікування в умовах сну, якщо це необхідно. Ми розуміємо, як хвилюються батьки, коли мова йде про лікування дитини в умовах наркозу, саме тому в першу чергу піклуємося про безпечність даної процедури. Ми співпрацюємо з висококваліфікованими бригадами дитячих анестезіологів та під час лікування біля клініки чергує реанімобіль. Ми ніколи не призначаємо лікування уві сні, доки дитина не пройде певні обстеження, які доведуть безпечність проведення даної процедури. Досвід та кваліфікація наших спеціалістів дозволяє нам лікувати дітей в умовах медикаментозного сну із мінімальними затратами часу та гарантувати якість своєї роботи.

2. ЯК ПРОЙДЕ ПЕРШИЙ ВІЗИТ ДИТИНИ ДО СТОМАТОЛОГА?

Ви записалися до нас на консультацію? Дуже важливо, щоб перше знайомство та подальше лікування проходило для дитини максимально комфортно. Для цього ми розкажемо Вам, як проходить перший візит в нашій клініці та дамо рекомендації, як до нього підготуватися (рекомендації для батьків).

Якщо дитина маленька або просто тривожна, то перший візит необхідний для того, щоб адаптуватися до нового оточення, познайомитися з лікарем, стоматологічними інструментами та обладнанням. Наші дитячі стоматологи безперервно вдосконалюють свої знання в галузі дитячої психології і кожній дитині ми подаємо процес лікування по особливому, в зрозумілій для неї формі. У нас є досвід адаптації дітей із негативним досвідом лікування після довготривалого утримування в кріслі силою або після проведення болісних маніпуляцій без місцевого знеболення.

Знайомство з лікарем починається в холлі . Далі ми запрошуємо маленького пацієнта до кабінету, де показуємо йому різноманітні інструменти та стоматологічне обладнання. Під час обстеження дитина може дивитися мультфільм, який вона сама обирає, а в кінці візиту в якості винагороди отримує невеличкий приз.

В перший візит ми проводимо огляд та за необхідності – рентгенологічне обстеження, обговорюємо з батьками подальший план стоматологічного лікування. Також ми складаємо індивідуальну профілактичну програму, навчаємо гігієні порожнини рота, підбираємо засоби гігієни та даємо рекомендації відносно здорового харчування. Ми не рекомендуємо проводити складне лікування в перший візит, тому що такий підхід знижує вірогідність подальшого успішного лікування без використання седації. В перший візит рекомендоване проведення таких нескладних процедур, як наприклад, професійна гігієнічна чистка та ремінералізація емалі. Ця процедура допомагає підготувати дитину до складнішої роботи в порожнині рота, є профілактичною процедурою, а також дозволяє провести повноцінну діагностику.

Якщо батьки надають перевагу перебуванню в кабінеті під час лікування, дуже важливим є дотримування особливих правил, щоб лікування Вашої дитини проходило максимально легко та ефективно. Пам’ятка для батьків.

Важливо пам’ятати, що наша спільна мета – це не тільки полікувати той зуб, який непокоїть сьогодні, а досягти довгострокового здоров’я порожнини рота Вашої дитини та сформувати позитивне відношення до стоматології і догляду за зубами!

Рекомендаціі для батьків

 1. за 1-2 дні до візиту розкажіть дитині про візит до стоматолога, який на нього чекає. Намагайтеся розповідати про цей візит спокійно, ніби Ви розповідаєте про нову гру.
 2. назвіть ім’я дитячого стоматолога, це краще, ніж просто казати абстрактно, що підете до «тьоті». Можна заздалегідь показати дитині фотографію лікаря в інтернеті, це допоможе малюку скоріше звикнути до нової людини.
 3. часто батьки обіцяють дитині, що їй нічого не будуть робити на прийомі. Це не зовсім коректно, тому що дитина розраховує на одне, а получає інше і тому перестає довіряти як батькам, так і лікарю. Розповідати про конкретні процедури, які стосуються проведення анестезії, пломбування або видалення зубів також не варто. Стоматолог сам підбере правильні слова і розкаже необхідну інформацію дитині в процесі лікування. Можна розказати, що лікар подивиться, які в дитини гарні зубки, порахує їх, почистить, намалює на зубках малюночок або наклеїть наклейку.
 4. можна пограти вдома в стоматолога – подивитися зубки дзеркальцем, показати свої зуби, проімітуйте, ніби Ви малюєте на зубках, зліпіть зубчик з пластиліну і т.п. Якщо ви знаєте, що у дитини є каріозні порожнини, то можна розказати про те, що в зубчику поселився хробачок або мікроб, його необхідно вигнати і замурувати вхід до норки спеціальним зубним пластеліном, щоб мікроб не міг застрибнути назад в зуб.
 5. не говоріть, щоб дитина «не боялась», або що «не буде боляче», або що «треба буде потерпіти». Дитина не знає, що в стоматолога може бути неприємно, а подібні фрази можуть його насторожити.
 6. перший раз із дитиною мають приходити батьки, або один з батьків, а не бабусі, дідусі або няні, які можуть не знати особливостей здоров’я Вашої дитини (наприклад, наявність алергій).
 7. для першого візиту краще вибирати ранковий час, щоб дитина не думала про стоматолога цілий день. Крім того маленькі діти до обіду ще не втомлені і легше переносять процедури. Також необхідно покормити дитину до візиту (якщо лікування не передбачає застосування седації), тому що, можливо, що після прийому деякий час не можна буде вживати їжу.
 8. старайтеся бути спокійними та розслабленими, тому що дитина відчуває емоції мами. Якщо Ви самі боїтеся стоматолога, то краще, щоб з дитиною прийшов інший член родини.

Пам'ятка для батьків

1. Як допомогти дитині під час візиту до лікаря – стоматолога?

 • Ведіть себе спокійно і розслаблено. Посміхайтеся.
 • Розкажіть про позитивні, веселі спогади Вашого стоматологічного досвіду.
 • Говоріть, що дитині сподобається у стоматолога і Ви будете пишатися своїм малюком.
 • Під час спілкування лікаря з дитиною не втручайтеся в розмову і дайте можливість дитині самостійно відповідати на питання.
 • Візьміть на прийом улюблену іграшку дитини.
 • Перед і після візиту говоріть з дитиною про приємні йому речі (домашні улюбленці, іграшки, мультфільми, ласощі, друзі…).
 • Підготуйте з дитиною жарт чи веселу історію, яку можна розповісти лікарю (сміх розслабляє дитину).
 • Заплануйте приємну винагороду для дитини після успішного візиту (іграшку, морозиво, кіно..).
 • Сфотографуйте посмішку Вашої дитини після візиту і поділіться з бабусями (татом і т.п).

2. Перераховані нижче дії чи коментарі призводять до відсутності комунікації дитини під час візиту до лікаря стоматолога:

 • Стурбована поведінка або вираз обличчя батьків.
 • Негативний досвід або страшні історії, про візит до стоматолога.
 • Коментарі, які знижують впевненість «Не хвилюйся!», «Не бійся, тобі не буде боляче!»
 • Критика «Чому ти не можеш бути як та дівчинка….?»
 • Вибачення, виправдування «Вибач, що лікування триває так довго».
 • Емпатія «Ти вже так втомився …»
 • Поради лікарю стоматологу при дитині «Моя дитина краще себе веде, коли знає що йому будуть робити.»
 • Не коректні коментарі «Зараз тобі зроблять укольчик, і боляче не буде».

3. ПРОФІЛАКТИКА

Як клініка сімейної стоматології ми вміємо і любимо створювати гарні посмішки, але ще більше ми любимо зберігати красу та здоров’я справжніх зубів за допомогою карієспрофілактичних програм.

Ми рекомендуємо перший раз привести дитину до стоматолога, коли їй виповниться 1 рік.

Цей візит є дуже необхідним для того, щоб дитина почала звикати до свого лікаря та простих стоматологічних маніпуляцій.

Під час консультації ми визначаємо ступінь ризику карієсу в кожної дитини на основі оцінки факторів ризику, які присутні в сім’ї, та підбираємо профілактичну програму, яка передбачає корекцію дієти, підбір засобів гігієни та навчання правильному догляду за ротовою порожниною, професійні гігієнічні чистки та фторування зубів, в деяких випадках – герметизацію фісур.

Наша спільна мета – це Ваша здорова дитина і ми допоможемо Вам досягнути цієї мети!

4. ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ ТА ЙОГО УСКЛАДНЕНЬ

Карієс та його ускладнення (пульпіт, періодонтит) – це захворювання, які дуже часто зустрічаються в порожнині рота у дітей.

В нашій клініці існують єдині протоколи лікування, які відповідають кільком принципам.

Надійність

Ми проводимо всі болісні маніпуляції під знеболенням: дитині дуже важко терпіти біль і якщо вона не мусить її терпіти, це дозволяє видалити всі каріозні тканини і провести лікування якісно.

Застосовуємо систему рабердам для ізоляції зуба від слини, що дозволяє підтримати стерильність і сухість під час лікування кореневих каналів або пломбування зубу.

Використовуємо матеріали та методи, які визнані Міжнародною Асоціацією Дитячої Стоматології (IAPD) і перевірені особистим багаторічним досвідом як найбезпечниши та найефективніші для лікування дитячих зубів.

Ми контролюємо якість лікування і його віддалені результати шляхом фотографування та рентгендіагностики.

Мінімальна інвазивність

Використовуємо сучасні біологічно сумісні матеріали для лікування пульпіту, які дозволяють залишити зуб живим.

Не використовуємо миш’як та препарати на основі формальдегіду.

Естетичність

Ми не застосовуємо метод сріблення зубів.

Ми протезуємо дефекти від завчасно видалених зубів естетичними незнімними протезами.

Ми вертаємо радість посмішки Вашій дитині.

Яким би складним не здавалося лікування і клінічний випадок, ми завжди зможемо знайти шляхи вирішення проблеми і запропонувати Вам оптимальне рішення.

5. РЕСТАВРАЦІЯ ТОТАЛЬНО ЗРУЙНОВАНИХ ЗУБІВ

Ми впевнені, що Ви хочете бачити свою дитину здоровою, красивою, усміхненою!

Гарна посмішка для дитини – це впевненість у собі, правильна дикція і якісне пережовування і перетравлювання їжі, відсутність болі і дискомфорту.

Ми любимо створювати гарні посмішки і багаторічний досвід в галузі реставрації тимчасових зубів дає можливість робити це професійно і якісно.

Що відрізняє нас від інших клінік?

 • досвід відновлення сильно зруйнованих зубів більше 5 років;
 • маленьким дітям важко довго сидіти в кріслі з відкритим ротом, тому ми використовуємо техніку відновлення тимчасових зубів, яка дозволяє відновити зуб дуже швидко не втрачаючи якості;
 • до кожної дитини ми підходимо індивідуально і можемо запропонувати як лікування в умовах седації закисом азоту або медикаментозного сну, так і без нього;
 • ми вважаємо здоров’я тимчасових зубів так само важливим, як і постійних. Тому ми не економимо на матеріалах для тимчасових зубів, а вибираємо для наших маленьких пацієнтів тільки найкраще.

Якщо у Вас виникли питання щодо можливості відновлення зубів Вашої дитини – чекаємо Вас на консультації.

Яким би складним не був випадок, ми завжди знайдемо рішення!

No Comments Yet.

Leave a comment